rasa psów tahltan kanadyjski

 

Historia rasy: jak świadczy jej nazwa, niedźwiedzi pies kanadyjski talhtan został wyhodowany w Kanadzie. Tych psów hodowali indiańskie plemiona talhtan, od pokolenia do pokolenia utrzymując ich naturalne cechy i użytkowane do polowania na niedźwiedzie i rysie. Na polowaniu talhtan zdezorientował zwierzęta, biegając wokół niego i ogłuszając głośnym szczekaniem. W celu podniesienia pasi do polowania, według zwyczajów indian, psy tej rasy uczestniczyły w specjalnych rytuałach przed polowaniem: psa uderzały po tylnych kończynach kością strzałkową, a potem niosły tahltana w płótnianej torbie dotychczas, dopóki nie wpadali śladem niedzwiedzia.Ostatnim hodowcą psów tej rasy w Kanadzie była mrs Morgan, która dziwnie zniknęła bez żadnych wiadomości w 1951 roku. Od tego czasu oficjalnie nie było zarejestrowano żadnego tahltana.

Kraj pochodzenia: Kanada.

Wygląd ogólny: tahltan kanadyjski posiada podobiznę lisa z terrierem. Pies charakteryzuje się zabawnym ogonkiem, który w kształcie przypomina brzytwę do golenia. Kiedy tahltan jest w akcji, ogon jest trzymany pionowo, jednocześnie jasno błyszczą jego głęboko osadzone dzikie oczy.

Wysokość i masa: psy osiągają 30.5-40.5 cm wysokości w kłębie, ważą 6.5-7 kg.

Szata: sierść krótka i gęsta.

Umaszczenie: czarno-białe lub szaro-błękitne z białym.

Cechy atrakcyjne: niedźwiedzi pies kanadyjski talhtan była wytrwałym czworonogiem, który łatwo się przyzwyczajał do wszelkich warunków życia.

 

Polecane produkty przez specjalistów ForDogTrainers dla psów rasy talhtan kanadyjski:

  1. Wąska smycz skórzana dla psów rasy talhtan kanadyjski
  2. Gwizdek ultradźwiękowy dla psów rasy talhtan kanadyjski
  3. Jutowy twardy gryzak w kształcie walca dla psów rasy talhtan kanadyjski
  4. Grzebień poprzeczny do cienkiej sierści dla psów rasy talhtan kanadyjski
  5. Dentystyczna zabawka sznurowa dla psów rasy talhtan kanadyjski


Producent profesjonalnych akcesoriów i sprzętu dla psów
 przedstawia dobór produktów dla psów rasy talhtan kanadyjski, w ofercie znajdziecie Państwo: gryzaki, mufki, kliny do zabawy i tresury psów rasy talhtan kanadyjski, obroże, smycze ze skóry, nylonu i metalowe dla talhtan kanadyjskiego, pokarmy oraz akcesoria.