rasa śpiewający pies z Nowej Gwinei


Historia rasy: śpiewający pies z Nowej Gwinei to rasa psa w typie pierwotnym zamieszkująca terytorium Papui i Nowej Gwinei już 6000 lat temu. Przodkiem rasy uważano australijskiego psa dingo. Psów tej rasy użytkowano przez dawnych ludzi do polowania, chociaż psa trudno nazwać do końca adoptowanym. Lecz jednocześnie śpiewającego psa z Nowej Gwinei trudno nazwać powtórnie zdziczałym, na przeciwwagę dingo. Chociaż psy tej rasy są bardzo dawne, lecz pies śpiewający został otwarty dopiero w XX wieku. Nazwa rasy pochodzi od melodyjnych dźwięków, specyficznego wycia, podobnego do śpiewu. Taki głos nie jest charakterystyczny dla żadnego innego psa.

Kraj pochodzenia: Papua Nowa Gwinea.

Wysokość i masa: wysokość w kłębie: psy - 35-45 cm, suki - 33-43 cm, waga psa i suki oscyluje w granicach 8-14 kg.

Kształt: rozciągnięty.

Szata: gęsta, zwykle średniej długości (dopuszczalna długa).

Umaszczenie: dorosłe psy mogą przybrać umaszczenie brązowe, czarne podpalane oraz czerwonawe z białymi plamami na kufie, piersi, łapach, oraz ramionach, szyi, brzuchu, koniuszku ogona.

Głowa: dość masywna, szeroka, z wyciągniętej w kształcie wilczym pyskiem.

Uszy: lekko wygięte i spiczaste, w stanie wzbudzonym lekko do przodu, ale stoją prosto do góry.

Oczy: ciemne, w kształcie migdałów, chytre spojrzenie.

Zęby: spiczaste, mocne, 4 zęby mięsożerne, które są większe i bardziej spiczaste, niż u psów domowych. Te zęby służą do rozerwania ciała, i podjadania pazurów.

Szyja: gięta, o średniej długości.

Obudowa: niewielki, lecz silny, muskularny i giętki.

Pierś: klatka piersiowa muskularna, dopuszczalne białe lub kremowe znaczenie.

Ogon: nie długi, puszysty, w stanie spokoju noszony do dołu, wzbudzony - skręcony do góry.

Kończyny (przednie i tylne): ruchliwe, mogą być wywrócone pod większym kątem, niż u zwykłych psów. Ta cecha, charakterystyczna dla lisa, dodatkowa preferencja do manewrowania w gęstych krzakach i na kamienistych zboczach. Śpiewający pies z Nowej Gwinei często wyłazi na drzewa z grubą twardą korą lub na te gałęzie, do których mogą się dostać z ziemi, chociaż nie są tak doskonałe, jak amerykańskie lisy szare.

Cechy atrakcyjne: śpiewający pies z Nowej Gwinei - to rasa dzikich psów, jej szczekanie unikatowe, charakterystyczną cechą jest niezwykły smutek. Pies może szczekać ochryple, gdy włazi na drzewo. Ta rasa nie nadaje się do życia w warunkach miejskich, albo w gorących warunkach klimatycznych. Niemniej zwierzęta nie są agresywne i tolerują obecność człowieka na swoim terytorium. Psy ne są bardzo łagodne i przyjazne, są bardzo uparte, niezależne. Należy prowadzić ciągłe konsekwentne prowadzenie psa. Zwykłym pokarmem dla psów tej rasy są ssaki. Zachowanie tych czworonogów różni się od zachowania wilków lub innych dzikich psów.

 

Polecane produkty przez specjalistów ForDogTrainers dla psów rasy śpiewający pies z Nowej Gwinei:

  1. Skórzane szelki dla psów rasy śpiewający pies z Nowej Gwinei
  2. Kąganiec dla psów rasy śpiewający pies z Nowej Gwinei
  3. Obroża z identyfikatorem dla psów rasy śpiewający pies z Nowej Gwinei
  4. Smycz ruletka dla psów rasy śpiewający pies z Nowej Gwinei
  5. Kliker dla psów rasy śpiewający pies z Nowej Gwinei
  6. Szmatka z juty dla psów rasy śpiewający pies z Nowej Gwinei
  7. Adresówka dla psów rasy śpiewający pies z Nowej Gwinei
  8. Pływająca piłka z twardej gumy dla psów rasy śpiewający pies z Nowej Gwinei


Producent profesjonalnych akcesoriów i sprzętu dla psów
 przedstawia dobór produktów dla psów rasy śpiewający pies z Nowej Gwinei, w ofercie znajdziecie Państwo: gryzaki, mufki, kliny do zabawy i tresury psów rasy śpiewający pies z Nowej Gwinei, obroże, szelki, kagańce, smycze ze skóry, nylonu i metalowe dla śpiewającego psa z Nowej Gwinei, pokarmy oraz akcesoria.