rasa psów rampur greyhound

Historia rasy: rampur greyhound (północno-indyjski greyhound) - wytrzymały i bardzo silny pies, z doskonałym wzrokiem, wrodzonym instynktem do polowania. Przedstawiciele tej rasy charakteryzują się niezwykłą śmiałością, która pozwala polować na takich niebezpiecznych drapieżników, jak lew, tygrys, pantera oraz innych zwierząt z rodziny kotów. Te czworonogi uczestniczyły również z powodzeniem w polowaniu na wilka oraz dzika. Pierwsze osobniki zostały wyhodowane w rejonie Rampur (stąd właśnie nazwa rasy), sztat Uttar-Pradesz, który jest położony na północy Indii. Nad stworzeniem tej rasy pracował Achmet Ali Chan Bachadur, który rządził Rampurem w XVIII wieku. Dokładnie nie da się sprecyzować, jakie rasy uczestniczyły w powstaniu Rampur Greyhound. Ewentualnie jej przodkami były afgański chart, którego skrzyżowały ze slugi oraz greyhoundem. Te psy cieszyły się wielką popularnością wśród grona miejscowej szlachty. Jednak z płynem czasu polowanie już nie było tak popularną rozwagą, i to okazało niegatywny wpływ na hodowanie rasy Rampur Greyhound. Bogaci ludzie zaczęli ich wyganiać, a biedni nie mieli możliwości ich utrzymywać. Niekontrolowane krzyżowanie z innymi rasami źle oddziaływało na indyjskiego rampur greyhounda. Wskutek ta rasa prawie zanikła, i obecnie sytuacja wygląda nie najlepiej. Rampur Greyhound dotychczas jest jedną z najrzadziej spotykanych ras. Poza granicami Indii osobników tej rasy praktycznie nie znaleźć.

Kraj pochodzenia: India.

Wysokość i masa: wysokość w kłębie dla dorosłego osobnika wynosi: pies 60-75, suka - 55-65 cm. Waga psa - 30-40 cm, suki - 25-35 kg.

Kształt: kwadratowy.

Szata: włos krótki i gładki.

Umaszczenie: czarne, łaciate, szare, pręgowane i białe.

Głowa: szeroka, lecz czaszka wąska, jak zarówno i kufa, długa i lekko spiczasta.

Uszy: wysoko osadzone, zaostrzone, w kształcie kopuły, wiszące.

Oczy: barwa waha się od żółtego do złocisto-brązowego, ciemne kręgi wokół oczu.

Zęby: masywne, mocne.

Szyja: długa, dobrze rozwinięta.

Obudowa: cały tułów mocny.

Pierś: klatka piersiowa głęboka, lecz nie szeroka.

Ogon: długi i cienki, zwężający się ku końcowi, noszony nisko. Często ogon jest noszony między tylnymi kończynami, ponieważ posiada kształt lekko wygięty.

Kończyny: długie, idealnie wyprostowane, palce na łapach lekko wygięte, rozwijają szybkość 60 km/godz. Poradzi sobie z ogrodzeniem wysokością 2 m, które z łatwością przeskoczy.

Cechy atrakcyjne: rampur hound uwielbiają ludzkie towarzystwo, są bardzo delikatne z ludźmi, lecz na polowaniu demonstrują agresję. Osobniki tej rasy czują hazard. Właścicieli kochają bezgranicznie i zawsze stają w ich obronie. Sprawdzą się idealnie w rodzinach. Świetnie nadają się do gry, dlatego te psy będą dobrymi partnerami dla aktywnych ludzi. Z psami tej rasy można uprawiać długi bieg, z nimi można spędzać czas podczas spaceru w parku, a prowadzić wesołe gry z nimi - to całe zadowolenie, szczególnie dla dzieci. W interakcjach z dziećmi są bardzo delikatne. Bardzo ważne szkolić psa od szczenięta, i ćwiczyć w komunikacji z innymi ludźmi. Przy nieprawidłowym szkoleniu rampur hound mogą być nie bardzo przyjaźnie nastawione do innych zwierząt. Zanim zabrać się o adopcję dorosłego osobnika, polecamy dowiedzieć się o tym, jak on wyrastał.

 

Polecane produkty przez specjalistów ForDogTrainers dla psów rasy rampur hound:

  1. Nylonowe szelki wielofunkcyjne dla psów rasy rampur hound
  2. Metalowy kaganiec spacerowy dla psów rasy rampur hound
  3. Obroża zaciskowa ze średnim ogniwkiem dla psów rasy rampur hound
  4. Smycz skórzana dla psów rasy rampur hound
  5. Profesjonalny koziołek ze sznurkiem dla psów rasy rampur hound
  6. Duży gryzak klin zabawka z materiału ringowego dla psów rasy rampur hound
  7. Adresówka dla psów rasy rampur hound
  8. Piłka twarda na sznurku dla psów rasy rampur hound


Producent profesjonalnych akcesoriów i sprzętu dla psów
 przedstawia dobór produktów dla psów rasy rampur hound, w ofercie znajdziecie Państwo: gryzaki, mufki, kliny do zabawy i tresury psów rasy rampur hound, obroże, kagańce, szelki, smycze ze skóry, nylonu i metalowe dla rampur hound, pokarmy oraz akcesoria.