rasa psów petersburska orchidea

 

Historia rasy: petersburska orchidea - jedna z najmłodszych ras psów. Ta rasa powstała w stolicy północnej Rosji w 1997 roku. Przodkami tej rasy psów petersburska orchidea stały miniaturowe psy ozdobne: chihuahua, toy-pudel, terier yorkshire, rosyjski bolonek kolorowy. Proces hodowli rasy był niezbyt łatwy. Liczne mioty zostały odrzucone przez wygląd zewnętrzny, który przypomina psów bezrasowych. Wskutek hodowcy osiągnęli pożądany rezultat i otrzymali miniaturowych, do 30 cm w kłębie, sympatycznych piesków ozdobnych, które są idealnie przystosowane do życia w mieście.

Kraj pochodzenia: Rosja.

Wysokość i masa: psy osiągają do 30 cm w kłębie dla psa i suki, waga psa i suki 3-3.5 kg.

Kształt: prostokątny.

Szata: włos: długi, ciągle rośnie, prosty, umiarkowanie gęsty. Wąsy i broda bardziej szorstkie, niż sierść na całym tułowiu.

Umaszczenie: kolor włosa czarny, czarny podpalany z rudym, szarym, pręgowanym, pręgowany z podpalaniem, pręgowany, rudy w różnych odcieniach, podpalany, w kolorze platyny z maską, brązowy.

Głowa: średniego rozmiaru, sucha, lekka. Mózgoczaszka posiada kształt okrągły. Kufa zwęża się ku nosowi, wynosi ⅓ długości głowy psa. Stop dobrze zaznaczony. Wargi grube, wąskie i przylegające. Płat nosa zwykle czarny lub w kolorze podstawowej barwy.

Uszy: wiszące, średniego rozmiaru, wysoko osadzone, zaokrąglone na koniuszkach.

Oczy: średniej wielkości, szeroko osadzone, w kształcie owalu, patrzą prosto do przodu.

Zęby: zgryz nożycowym, dopuszczalny też zgryz kleszczowy. Brak niektórych zębów dopuszczalny.

Szyja: wysoko ustawiona, długa, dość sucha.

Obudowa: górna linia prosta, szeroka. Lekko opadający zad.

Pierś: klatka piersiowa głęboka.

Ogon: krótko cięty.

Kończyny przednie i tylne: równoległe ustawione, proste. Łapy w kształcie owalu, niewielkie, czarne pazury. Dopuszczalne też pazury w kolorze umaszczenia czworonoga. Pies w ruchu swobodny i energiczny.

Cechy atrakcyjne: osobniki tej rasy są doskonałymi psami do towarzystwa. Petersburskie orchidee wyróżniają się energicznym charakterem, zawsze są pełne życia. Dobry humor i opanowanie - tak cechuje się pies tej rasy. Na ulicy z zadowoleniem wezmą udział w wesołych grach, w domu będą zachowywały całkowity spokój. Małe psiaczki, które wypromieniują optymizm, będą pupilkami dla małych dzieci i przyjaciółmi dla seniorów.

 

Polecane produkty przez specjalistów ForDogTrainers dla psów rasy petersburska orchidea:

  1. Klasyczna obroża dla psów rasy petersburska orchidea
  2. Smycz skórzana dla psów rasy petersburska orchidea
  3. Gwizdek do tresury dla psów rasy petersburska orchidea
  4. Twardy gryzak z juty w kształcie walca dla psów rasy petersburska orchidea
  5. Smakołyki dla psów rasy petersburska orchidea
  6. Pływająca piłka z twardej gumy dla psów rasy petersburska orchidea


Producent profesjonalnych akcesoriów i sprzętu dla psów
 przedstawia dobór produktów dla psów rasy petersburska orchidea, w ofercie znajdziecie Państwo: gryzaki, mufki, kliny do zabawy i tresury psów rasy petersburska orchidea, obroże, kagańce, szelki, smycze ze skóry, nylonu i metalowe dla petersburskiej orchidei, pokarmy oraz akcesoria.