rasa psow czarny terier rosyjski


Standard rasy według FCI nr 327

Historia rasy: historia czarnego teriera rosyjskiego zaczyna się w końcu lat 40 na początku 50. XX wieku, kiedy rozpoczęto prace hodowlane poprzez krzyżówki takich ras jak rottweiler, risen sznaucer, newfoundland oraz airedale terrier. Za głównego przodka rasy uważano risen sznaucera. Celem hodowców było powstanie masywnego, śmiałego, silnego oraz zarządzalnego psa z wyrazistymi cechami ochronnymi, psa służbowego do pracy w najcięższych warunkach klimatycznych. Wzorzec rasy uznany przez FCI w 1984 roku.

Kraj pochodzenia: Rosja.

Wygląd ogólny: czarny terier rosyjski jest dużym psem o masywnym kośćcu oraz silnie umięśniony,.

Wysokość i masa: psy osiągają średnio od 64 do 74 cm wysokości w kłębie. Suki są mniejsze i mierzą od 64 do 72 cm. Waga psów oscyluje w granicach 36-65 kg.

Szata: sierść gęsta, szorstka, dwuwarstwowa, składająca się z twardej, gęstej, lekko pofalowanej okrywy, okrywającej całe ciało, i krótkiego, miękkiego, gęstego podszerstka. Włos pozostawiony w stanie naturalnym, bez trymowania, ma długość od 5 do 15 cm.

Umaszczenie: dopuszczalnym typem umaszczenia jest czerń z ewentualną niewielką ilością przesianych włosów szarych.

Głowa: czaszka średniej szerokości, czoło płaskie. Linie profilu równoległe. Stop widoczny, chociaż niezbyt mocno zaznaczony. Nos duży i czarny. Kufa mocna, szeroka, trochę krótsza od czaszki.

Uszy: zwisające, osadzone wysoko i symetrycznie, średniej wielkości, trójkątnego kształtu, przednimi krawędziami przylegające do policzków. Małżowina gruba i bez fałd.

Oczy: średniej wielkości, owalne, osadzone szeroko i frontalnie, ciemne. Powieki przylegające, czarne.

Zęby: duże, białe, bez odstępów; dolne siekacze ustawione w jednej linii. Uzębienie kompletne (42 zęby), zgryz nożycowy.

Szyja: mocna, sucha i o dobrym umięśnieniu. Kark mocny, wyraźny.

Obudowa: tułów solidny, głęboki i pojemny, wyważony. Linia górna lekko opadająca od kłębu do nasady ogona.

Pierś: klatka piersiowa głęboka i szeroka.

Ogon: gruby u nasady, osadzony wysoko. W ruchu wesoło noszony. W kraju pochodzenia ogon jest tradycyjnie cięty. Pożądany kształt ogona nieciętego sierpowaty lub szablasty.

Kończyny przednie i tylne: kończyny przednie oglądane z przodu proste i równolegle. Kończyny tylne proste i równoległe jeżeli oglądane z tyłu, ustawione nieco szerzej od przednich. Patrząc z boku - ustawione ledwo od tyłu psa. Łapy duże, zwarte, okrągłe. Łapy tylne trochę mniejsze od przednich, i lekko owalne. Pazury i opuszki czarne.

Cechy atrakcyjne: czarne teriery rosyjskie są bardzo inteligentne, oddane właścicielowi, silne, wytrwałe, chrobre, pewne siebie, niezawodne. Szczególnie cenione za opanowanie. Świetnie sprawdzają się jako psy robocze, wykorzystywane przez różne służby oraz w psich zawodach sportowych. Czarny terier rosyjski - doskonały pies rodzinny, świetny partner. Łatwo nadaje się do tresury. Odporny na jakiekolwiek warunki klimatyczne.

 

Polecane produkty przez specjalistów ForDogTrainers dla psów rasy czarny terier rosyjski:

  1. Skórzane szelki dla pracującego psów rasy czarny terier rosyjski
  2. Kaganiec skórzany bojowo-szkoleniowy dla psów rasy czarny terier rosyjski
  3. Czarna skórzana obroża dla psów rasy czarny terier rosyjski
  4. Czarna krótka smycz z podszewką dla psów rasy czarny terier rosyjski
  5. Aport treningowy ze sznurkiem dla psów rasy czarny terier rosyjski
  6. Zestaw trzech gryzaków z materiału ringowego dla psów rasy czarny terier rosyjski
  7. Duże przysmaki do uzupełniania zabawek dla psów rasy czarny terier rosyjski
  8. Zabawka na smakołyki dla psów rasy czarny terier rosyjski


Producent profesjonalnych akcesoriów i sprzętu dla psów
 przedstawia dobór produktów dla psów rasy czarny terier rosyjski, w ofercie znajdziecie Państwo: gryzaki, mufki, kliny do zabawy i tresury psów rasy czarny terier rosyjski, obroże, kagańce, szelki, smycze ze skóry, nylonu i metalowe dla czarnego teriera rosyjskiego, pokarmy oraz akcesoria.