rasa psów buldog miniaturowy 

 

Historia rasy: buldog miniaturowy (toy buldog) został wyhodowany przez grupę entuzjastów, którzy postanowili stworzyć rasę pieska rodzinnego w typie buldoga, która musiałaby posiadać wszystkie cechy, charakterystyczne i doskonałe zdrowie. To aktywny, niewielkie piesek o dobrym zdrowiu, który jest świetnym przyjacielem i partnerem. Hodowla buldoga miniaturowego rozpoczęła się od szczegółowej selekcji rodowodowej. Wszystkie szczenięta, które się pojawiały, zabierali miłośnicy psów, którzy byli zainteresowani w stworzeniu nowej rasy. Ocena otrzymanych psów według wzorca była dokonywana wyłącznie wtedy, gdy pies osiągał 1 rok życia. Psy, które nawet nieznacznie nie odpowiadały standardu do dalszej hodowli były niedopuszczalne. Żaden pies rasy buldog nie uczestniczył w hodowli, by nie przekazać dla nowej rasy żadnych problemów zdrowotnych, charakterystycznych dla buldoga. Buldog miniaturowy został wyhodowany bez mieszania z rasami w typie molosów, co potrzebowało dość dużo czasu przy powstaniu rasy. Gdy świat zobaczyły pierwsze osobniki nowej rasy, hodowcy postawili sobie nowy cel do osiągnięcia, sprawdzić uniwersalność buldoga miniaturowego. Psy zostały sprowadzone w nowe rodziny, gdzie ich nauczano posłuszeństwu, podstawom agility, flyball. Inne czworonogi zostały sprowadzone w rodziny ze zwierzętami domowymi oraz dziećmi. Prace w kierunku doskonalenia rasy trwają dotychczas, każde nowe pokolenie czworonogów szkoli się w zakresie nowych dyscyplin psich sportów, w ten sposób udowadniają swoją wieloznaczność oraz rozmaite zdolności. buldog miniaturowy został uznany za odrębną rasę, i obecnie zarejestrowany jako znak towarowy. Każdy buldog miniaturowy jest kontrolowany przez specjalną organizację, który obecnie uważa się gwarancja prawidłowej hodowli oraz ograniczonego potomstwa w celu uniknięcia nieumyślnego rozmnożenia się i otrzymania szczeniąt wyłącznie w celu dodatkowego zysku pieniężnego. W 2006 roku zarejestrowano 5 pokoleń buldogów miniaturowych. Każdy osobnik zarejstrowany i udokumentowany w księdze rodowodowej.

Kraj pochodzenia: Stany Zjednoczone, Wielka Brytania.

Wysokość i masa: wysokość w kłębie wynosi 38 cm, psy ważą 18 kg.

Kształt: umiarkowanie rozciągnięty.

Szata: krótki włos.

Umaszczenie: dopuszczalne różnego rodzaju, za wyjątkiem jednolitego czarnego.

Głowa: bardzo mocna, szeroka, kwadratowa, szeroka czaszka, płaska, wysklepiona. Stop bardzo wyrazisty.

Uszy: stojące.

Oczy: ciemne, o żywym wyrazie, nisko osadzone, ustawione daleko od nosa i uszu, okrągłe, lekko wyłupiaste.

Szyja: krótka, mocna, lekko wysklepiona, szerokie i muskularne plecy.

Zęby: szerokie szczęki, kwadratowe, masywne, zęby w żuchwie nigdy nie powinny być ustawione z tyłu zębów górnych.

Pierś: klatka piersiowa szeroka, głęboka. Żebra beczkowate.

Ogon: krótki, nisko osadzony na zadzie, blisko ku pośladkom, gruby u nasady, zwężający się ku końcowi.

Kończyny (przednie i tylne): prostopadłe i równoległe, szeroko ustawione, ramiona krótkie, masywne, o mocnej reliefowej muskulaturze, uda muskularne, mocne, niezbyt okrągłe.

Cechy atrakcyjne: buldog miniaturowy - dobroduszny, łagodny, inteligentny i wierny piesek, dobry towarzysz, bezpośrednio spokrewniony z buldogiem angielskim o rozmiarach standardowych. Rasa powstała dopiero w latach 90 XX wieku. Jej miły charakter i usposobienie, łatwa pielęgnacja szaty sprawiają na to, że rasa cieszy się dość dużą popularnością wśród miłośników z całego świata.

 

Polecane produkty przez specjalistów ForDogTrainers dla psów rasy buldog miniaturowy:

  1. Skórzane szelki wzmocnione dla psów rasy buldog miniaturowy
  2. Kaganiec z malunkiem dla psów rasy buldog miniaturowy
  3. Łańcuch nierdzewny średni dla psów rasy buldog miniaturowy
  4. Pleciona smycz skórzana z miękką rączką dla psów rasy buldog miniaturowy
  5. Koziołek do aportowania dla psów rasy buldog miniaturowy
  6. Gryzak do tresury dla psów rasy buldog miniaturowy
  7. Interaktywna miska-karmnik dla psów rasy buldog miniaturowy
  8. Pływająca piłka z twardej gumy dla psów rasy buldog miniaturowy


Producent profesjonalnych akcesoriów i sprzętu dla psów
 przedstawia dobór produktów dla psów rasy buldog miniaturowy, w ofercie znajdziecie Państwo: gryzaki, mufki, kliny do zabawy i tresury psów rasy buldog miniaturowy, szelki, kagańce, obroże, smycze ze skóry, nylonu i metalowe dla buldoga miniaturowego, pokarmy oraz akcesoria.