Rasa psów aussiedoodle

Historia rasy: aussiedoodle – to hybrydowa designerska rasa psów, stworzona w wyniku skrzyżowania owczarka australijskiego i pudla. Kynolodzy próbowali odnaleźć rasę psów, których szczeniaki będą tolerowane przez alergików. Głównym celem selekcjonowania było redukcja chorób genetycznych.

Kraj pochodzenia: Australia.

Wygląd ogólny: kształt prostokąta, muskularny, bardzo ruchliwy i zwinny. Biorąc pod uwagę, że jest to pies hybryda, wygląd zewnętrzny bardzo różni się, nie wszystkie psy tej rasy mają dumną postawę.    

Wysokość i masa: wysokość w kłębie: 36-58 cm. Masa: 11-32 kg.

Szata: typy sierści mogą być różne, kudłata, falista lub prosta, różnej długości, może być z podszerstkiem.

Budowa: kształt prostokąta.

Cechy atrakcyjne: aussiedoodle to spokojny, łagodny, atrakcyjny i zrównoważony pies. Lojalne wobec innych psów, kotów i innych zwierząt. Doskonale nadają się dla rodzin z dziećmi. Aussiedoodle nie nadaje się ani na psa stróżującego ani na obronnego. Psy te wyróżnią się inteligencją, idealne do tresury, której łatwo się poddają.

 

Polecane produkty przez specjalistów ForDogTrainers dla rasy psów aussiedoodle:

  1. Skórzane szelki dla aussiedoodle
  2. Kaganiec nitowany dla aussiedoodle
  3. Obroża dla aussiedoodle
  4. Smycz dla aussiedoodle
  5. Gwizdek do tresury aussiedoodle
  6. Jutowy klin dla aussiedoodle
  7. Butelka na wodę dla aussiedoodle
  8. Piłka zabawka dla aussiedoodle


Producent profesjonalnych akcesoriów i sprzętu dla psów
przedstawia dobór produktów dla psów rasy aussiedoodle, w ofercie znajdziecie Państwo: gryzaki, mufki, kliny do zabawy i tresury psów rasy aussiedoodle, szelki, obroże, kagańce, smycze ze skory, nylonu i metalowe dla aussiedoodle.