Rasa psów american alsatian (amerykański owczarek alzacki)

Historia rasy: historia amerykańskiego owczarka alzackiego zaczyna się od roku 1987.  Pierwszy miot przyszedł na świat w mieście Oxnard California, skrzyżowali wtedy dwie rasy psów: alaskan malamuta i owczarka niemieckiego.

Kraj pochodzenia: USA.

Wygląd ogólny: grubokościsty pies, dobrej wielkości, o wysokim wzroście i z dużą głową, skośne żółte oczy o tajemniczym i inteligentnym wyrazie.

Wysokość i masa: wysokość: pies – nie niżej niż 63.5 cm, suka – 62.3 cm. Masa: pies – 40.8 kg, suka – 38.5 kg.

Szata: może mieć dwa różne typy, w zależności od warunków klimatycznych. Zimowy typ: włos okrywowy umiarkowanie gruby, twardy, grubszy podczas zimy. Nie powinien być zbyt długi, umiarkowanie gęsty, lekko puszysty, o grubej i długiej sierści na szyi. Letni typ: włos nieco krótszy i cieńszy. Głowa, uszy, kufa i łapy o krótkiej sierści.

Umaszczenie: mogą występować o różnym umaszczeniu, najporządniejsze to wilcze, srebrne oraz sobolowe. Wilcze: włos okrywowy ciemny na końcach. Uszy na końcach, ogon, wokół oczy, na szyi włos ciemniejszy. Na kufie może występować w jaśniejszym kolorze. Sobolowy szary: nieco ciemniejszy niż wilczy, kufa ciemna, uszy i kufa mogą występować zarówno w jasnym jak i ciemnym kolorze. Sobolowy srebrny: jasny podszerstek  i może mieć ciemny kolor z wewnętrznej strony kończyn. Sobolowy złocisty: jasnoczerwony podszerstek, włos okrywowy ciemny ale z czerwonym odcieniem. Może występować w trzech odcieniach: podszerstek i nogi o kremowym odcieniu. Szara masc na kufie i wokół szyi. Podszerstek nieco więcej kremowego odcienia.  

Głowa: szeroka, nieco nachylona od oczu do nosa, nie powinna być mała w stosunku do ciala.

Uszy: w ksztalcie trojkata, nieco zaokrąglone na końcach, szeroko i prosto osadzone,  niezbyt duże w stosunku do glowy. Na końcach czarne.

Oczy: migdałowate, lekko skośne, im jaśniejsze tym lepiej, kolor - od żółtego do jasnobrązowego. Obwódka czarna.

Zęby: mocne, duże, zgryz nożycowy.  

Budowa: klatka piersiowa głęboka i szeroka, ciało jest dłuższe niż wyższe, biodra szerokie.

Ogon: stanowi przedłużenie linii grzbietu, sięga po staw skokowy, dobrze opuszczony, gdy pies wzbudzony ogon nie może unosić się ponad linią grzbietu ani zakręcać się do góry.

Kończyny (przednie i tylne): poduszki łap są grube i twarde, pazury czarne, przednie kończyny duże, z dobrze wysklepionymi palcami. Krok pewny siebie, duże łapy, muszą wytrzymać wagę psa.

Cechy atrakcyjne: american alsatian to śmiały ale nie agresywny pies. Pewny siebie, zachowuje dystans wobec obcych,  lojalny wobec właściciela i rodziny. Jest to spokojny i cichy pies, potrzebują emocjonalnej i fizycznej bliskości z właścicielem.

 

Polecane produkty przez specjalistów ForDogTrainers dla rasy psów amerykański owczarek alzacki:

  1. Szelki skórzane dla amerykańskiego owczarka alzackiego
  2. Spacerowy kaganiec dla amerykańskiego owczarka alzackiego
  3. Obroża dla amerykańskiego owczarka alzackiego
  4. Smycz dla amerykańskiego owczarka alzackiego
  5. Aport drewniany dla amerykańskiego owczarka alzackiego
  6. Gryzak z juty dla amerykańskiego owczarka alzackiego
  7. Grzebień dla amerykańskiego owczarka alzackiego
  8. Kula smakula zabawka dla amerykańskiego owczarka alzackiego


Producent profesjonalnych akcesoriów i sprzętu dla psów
przedstawia dobór produktów dla psów rasy amerykański owczarek alzacki, w ofercie znajdziecie Państwo: gryzaki, mufki, kliny do zabawy i tresury psów rasy amerykański owczarek alzacki, szelki, obroże, kagańce, smycze ze skory, nylonu i metalowe dla amerykańskiego owczarka alzackiego.