Rasa psów australijski labradoodle

Historia rasy: australijski labradoodle pojawił się w rezultacie  skrzyżowania labradora i pudla. W styczniu 2012 roku nazwę tej rasy psów było zmieniono na Australian Kobberdog. Po raz pierwszy labradoodla pojawił się w 1989 roku w Australii. Kynolodzy próbowali odnaleźć rasę psów-przewodników ale jednocześnie przyjaznej alergikom. Chociaż termin “labradoodle” był wspominany wcześniej w 1955 roku w książce D. Campbell’a, który opisał rasę psów co powstała z połączeniu labradora i pudla. W 1989 roku Wally Cornen, pracujący w Stowarzyszeniu Australijskich Psów Pracujących skrzyżował labradora i pudla – tak powstała rasa psów australijski labradoodle. Główne przeznaczenie: połączenie spokojnego pudla z inteligencją labradora, od których szczeniaki będą tolerowane przez alergików.

Kraj pochodzenia: Australia.

Wygląd ogólny: istnieje 2 typy tej rasy: 1) Pierwszy typ F1: 50% labradora i 50% pudla. Psy tej rasy otrzymują ogólny wygląd labradora, ale sierść pudla. 2) Drugi typ F1b: 25% labradora i 75% pudla. Psy tej rasy otrzymują ogólny wygląd pudla, ale charakter i rozmiar labradora, przy tym nie takie psy nie mają potrzeby w polowaniu.

Wysokość i masa: wysokość w kłębie: standardowe – 55-65 cm, średnie – 45-55 cm, miniaturowe – 35-45 cm. Masa: standardowe – 22-42 kg, średnie – 15-21 kg, miniaturowe – do 15 kg.

Szata: wystę­pują dwa typy sierści: sierść typu wełna i sierść typu runo. Nie linieje, nie ma cha­rak­te­ry­stycz­nego zapachu, dlatego jest polerowana przez alergików.

Umaszczenie: różne kolory: cze­ko­la­dowy, czarny, srebrny, odcie­nie kremu, kar­melu i moreli, czer­wony, kawa z mle­kiem, parch­ment, nie­bie­ski, lawendowy.

Głowa: kształt prostokąta, proporcjonalna do ciała psa. Koniec nosa ciemny.

Uszy: na linii oczu.

Oczy: ciemnego koloru.

Szyja: średniej długości.

Budowa: nieco masywna niż u pudla, z wciągniętym brzuchem.

Ogon: osadzony nisko, nie kopiowany.

Kończyny (przednie i tylne): kończyny przednie muskularne, dość długie. Kończyny muskularne, dość długie. Łapy zwarte,

Cechy atrakcyjne: z reguły ta rasa psów jest przyjazna, energiczna, tolerują dzieci. Bardzo inteligentne psy, nadają się do tresury, chęt­nie współ­pra­cuje z czło­wie­kiem. Pracują jako psy przewodnicy, idealnie sprawdzają się w tej współpracy.

 

Polecane produkty przez specjalistów ForDogTrainers dla rasy psów australijski labradoodle:

  1. Szelki nylonowe dla australijskiego labradoodle
  2. Kaganiec ze skóry dla australijskiego labradoodle
  3. Obroża z nylonu dla australijskiego labradoodle
  4. Smycz automatyczna dla australijskiego labradoodle
  5. Aport drewniany dla australijskiego labradoodle
  6. Gryzak z juty dla australijskiego labradoodle
  7. Karma dla australijskiego labradoodle
  8. Zabawka na smakołyki dla australijskiego labradoodle


Producent profesjonalnych akcesoriów i sprzętu dla psów
przedstawia dobór produktów dla psów rasy australijski labradoodle, w ofercie znajdziecie Państwo: gryzaki, mufki, kliny do zabawy i tresury psów rasy australijski labradoodle, szelki, obroże, kagańce, smycze ze skory, nylonu i metalowe dla australijskiego labradoodle.